Vaříme s radostí, chutně a zdravě.

Školní jídelna byla postavena v roce 1987 jako součást Mateřské školy Cerhenice. Z důvodu nedostatečné kapacity, a nevyhovujícím podmínkám vybavení kuchyně,  proběhla v roce 2010 celková rekonstrukce. Kuchyně byla kompletně vybavena a stala se tak z jednou nejmodernější ŠJ ve středočeském kraji.
 V současné době máme 120 míst u stolů. Kapacita Školní jídelny je  350 obědů. Od roku 2018 je Školní jídelna Cerhenice samostatná příspěvková organizace.
Školní jídelna byla 2 x po sobě vybrána do projektu " Den mezinárodní kuchyně". Ve spolupráci se ZŠ jsme nejprve zažili " Den španělské kuchyně", a rok po té "Den mexické kuchyně."

Hlavní činnost ŠJ je vaření pro žáky ZŠ a děti MŠ. Doplňkovou činností je vaření pro cizí strávníky,
drobné občerstvení na objednávku, jako jsou svatební koláče, zákusky, obložené mísy. O letních prázdninách vaření pro příměstské tábory.

Od osamostatnění školní jídelny se pořádají každým rokem "Večeře pro rodiče", kde se kuchařky prezentují svými pokrmy, zároveň je připraven i kulturní program. Přednáška o zdravé výživě, při které se uskuteční tombola.  

"Zahradní party" s balónky a hudbou  na uvítání nového školního roku se spolupráci se ZŠ bylo pro žáky velké překvapení.  Zpestřením bylo i to, že oběd pro žáky připravovali pozvaní šéfkuchaři.
V současné době z důvodu epidemiologické situace není pro zatím možné všechny naše aktivity rozvíjet a plně provádět. Ale věříme, že v nejbližším čase se opět vše dostane do normálu , a všechny plánované akce se budou moci uskutečnit.

O organizaci

Školní jídelna Cerhenice, příspěvková organizace
typ: příspěvková organizace
IČO: 06670954
adresa: Školská 444, 28102 Cerhenice

Personální obsazení

Jana Šedinová, ředitelka organizace
Veronika Svobodová, kuchařka, vedoucí provozu
Zuzana Chlumská, kuchařka- organiz. vedoucí
Iva Hrabalová, pomocná kuchařka

strava.cz

Veškeré změny ohledně obědu, registrace k odběru a platby probíhají přes www.strava.cz